Sahte Para Trajikomedisi

2013-02-13 21:28:00

Güler misin, Ağlar mısın? Okursan anlarsın!

Bankaya gidiyorsunuz para veriyorsunuz bankodaki memura.

Aptal memure bozuntusu sahte para diyor ve ondan sonra Türk Sineması başlıyor. Terörün finansmanı konusunda hiç bir olumlu adım atmayan bankalar söz konusu para olunca birden aslan kesiliyor.

Önce parayı istiyorsunuz yenisini vereyim diyorsunuz ama nafile, arayı geride vermiyor yenisini de kabul etmiyor.

Sonrası Amerikan Aksiyon Filmi gibi BEKÇİ MURTAZA kılıklı bir memur  "Gördüm kurs aldım disiplın" diyerek polis çağırıyor, banka soygunlarındaki gibi bir an masa altındaki düğmeye basacak sanıyorsunuz.

Sahte parayı sanki siz basmışınız gibi gidip karakolda ifade vermek için polisler eşliğinde götürülüyorsunuz, medeni, demokratik bir ülkede yaşadığınızı düşünerek. Birden POLİS DEVLETİnde yaşadığınızın farkına varıyorsunuz. Hesapta kanun nizam, kural fişmanca işliyor sonra karakola uzanan yola giriyorsunuz, yolda polis merkeze hesap veriyor, suçun kodunu veriyor, suçlu yakalamışlığın verdiği zevkle sinek yakalamış bir kurbağanın iştahıyla karakola gidiliyor, TEY TEY TEY.. Polis bu arada işgüzar memureye bir güzel geçiriyor, "aptal fahişe yırtsaydı ya" diyor ama olsun, sizin yedi sülalenizi ne iş yaptıklarını soruyorlar, sonra parayı almış olacağınız tüm ihtimaller soruluyor, sayıyorsunuz hepsini bakkal manav kasap kim varsa o gün girip çıktığınız.

Sonra polis sizi MERNİS sistemi sanarak adreslerini ve cep telefonlarını sıradan istiyor. O arada siz diyorsanız ki "kim verdi bilmiyorum, kimsenin günahını alamam" diye, o zaman polisin cevabı aynen söyle oluyor "iki üç kişinin ismini vermen lazım, yoksa tek şüpheli sen olursun, savcı ona göre düşünecek, iki üç kişinin ismini ver ilgileri olmasa bile" diyor. 

Hemen o an aklınıza 3-5 kişi geliyor zaten, tek şüpheli olmak var ne demekse artık. Kesin 15-20 sene kalpazanlıktan yatarım diyorsunuz kendi kendinize. Sonra mı verilen cep telefon numaraları kayda geçiriliyor, onlarda aranıyor, karakola gelip ifade vermeleri gerektiği yoksa mecburi getirilebileceği hatırlatılıyor. Tabiki sonra onlarda TIPIŞ TIPIŞ karakola gelip ifade veriyorlar, muhtemeldir ki onlarda 3-5 kişilik listeler ve cep telefonu numaraları veriyorlar. 

Sonra ne mi oluyor 2 ay sonra size savcılıktan tebligat geliyor, kovuşturmaya koşuşturmaya yer olmadığına dair. 

Düşünüyorsunuz sıradan vatandaşına kalpazanmış gibi davranılan bu komedinin İLERİ DEMOKRASİ TİYATRO'sunun hangi bölümünden olduğunu, bir bankaya halkına hırsızmış gizi davranma cüretini kimin neden verdiğini, sayıyorsun sülalesine simsilesine, hepisine ayrı ayrı selam yolluyorsun...

diyorsunki TÜRKİYEDE OLUR başka ülkede olmaz.

Sahte Paradan nasıl korunuz? Önemli Tavsiyeler!

Sahte Para Sorulayın !

0
0
0
Yorum Yaz