eylem güzel ama... aması var

2013-06-04 09:51:00

HAKLI tepkisini hala sürdürebilen halkımız bu eylemlerin  benzerini;

  • kendisi soyup soğana çeviren BANKALAR için yapabilecek mi? Yani bankaların önünde eylem yapıp hesap işletim ücretleri ve kredi kartı ücretlerinin azaltılması veya toptan kaldırılması yönünde çalışması olacak mı?
  • kayıp kaçak bedeli adı altında kendisini soyan elektrik dağıtım şirketleri önünde eylem yapıp "kaçak bedelini ödemeyeceğiz" diyebilecek mi?
  • aynı şekilde hergün değişik kampanyalarla cebimizden paramızı söğüşleyen sözüm ona telefon aslında hırsızlık şebekeleri haline gelen TURKCELL VODAFONE AVEA bayileri önünde, kota aşım ücretleri, tahhütlü satışlardan doüğan icralık dava ve dosyalr içinde aynı tepkiyi ortaya koyabilecek mi?
  • bu tarz tüketici haklarına yönleik eylemler olduğun aydınlıkçı geçinen sanatçı geçinen sokakata satılan ekmeğin fiyatını bilmeyen ünlülerimiz halkı destekleyecek mi? Dizi ücretlerini az bulan, çalışma saatlerinden rahatsız olan ama aynı zamanda asgari ücreti bir gecede kulülerde havaya saçan ünlülülerimiz yani...
  • 1 saat maça çıkıp 1 trilyonluk arabaya binen, vergisi asgari ücretten gösteren ünlü ayaklarımızı futbolcularımız halkımızın haklı tüketici talepleri konusunda destek verecekler mi? Neticede onlarda gece kulüplerinde antrenman yapıyorlar.

Bunları yapmazsak ortaya büyük bir ikiyüzlülük doğmuş olur, yani bunca eylemin gezi parkı için olmadığı ortaya çıkar. Eylemci halkımızın demokrasiyi ve gezi parkını korumak için gösterdiği bu engin bu derin hassasiyeti aynı şekilde kendi cebini soyanlar vurguncular hortumcular içinde göstermesini diliyorum.

Bunlar olmuyorsa bugün yapılan gözteriler:

  • eylemler gezi parkı için değildir
  • kesin ideolojiktir,
  • türkiyenin önüne kesmeye yönelik bir iç savaş çıkarma provasıdır
  • samimi eylemcilerin yanında terörist gruplar, yabancı ülkeleirn ajanları da eylme sızmıştır

Aksi halde 1 gecede fototoşop provakasaoynu yapılamazdı, eylemde olmayan kareler, farklı resimler kullanılamazdı, bunlar azda olsa gösteriyor ki olaylarda avrupa ve abd nin parmağı vardır.

Ve BDP liler parmaklarını sırımaktadır, yıllarca uğraşıyoruz kürt halkını şöyle sokağa çıkaramadık diye, şu an diyarbakır belediye meclisi bir GEZİ PARKI düzenlemesi için harıl harıl çalışmaktadır. 

103
0
0
Yorum Yaz